عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در جمع مسوولین سرمایه گذاری 18 شهر جدید ضمن اشاره به فرصت ،منابع و امکانات بسیار زیادی که در این شهرها وجود دارد افزود : اختیاراتی که ما برای جذب سرمایه گذار داریم هیچ سازمان و ارگان دیگری ندارد بنابراین با توجه به پتانسیلهای موجود در شهرها در سال جاری باید تحولی در سرمایه گذاری بوجود آمده و سرمایه گذاری در شهرهای جدید را به 2 برابر سالهای گذشته برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین سرمایه های تحت اختیار ما زمان و مکان است برای زمان ارزش والاتری اختصاص داد و اضافه کرد هر گونه کوتاهی در از دست دادن فرصت و زمان در تعریف پروژه ها و جذب سرمایه گذاران در شهرهای جدید جبران ناپذیر است.

میریان در ادامه با تأکید براینکه ایجاد تمایل در بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید امری بسیار مهم و کلیدی برای پیشرفت این شهرها محسوب می‌شود گفت: با این اقدام ساخت و توسعه شهرهای جدیدرا تسریع کرده و شرایط لازم برای سکونت و ارائه خدمات به شهروندان را زودتر برای مردم فراهم می کنیم .

مهندس میریان در ادامه کشف فرصتهای سرمایه گذاری متفاوت و منحصر به شهر جدید را یکی از مهمترین برنامه های پیش روی دانست و افزود مثلا باید توجه کرد در شهر جدید سهند چه فرصت های سرمایه گذاری خاصی وجود دارد که مختص این شهر بوده و سرمایه گذاری را محقق می کند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود با تأکید براینکه میزان سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید طی دولت یازدهم به میزان بسیار بالا و چشمگیری افزایش داشته است گفت: شهرهای جدید به رشد و توسعه رسیده که سرمایه گذار را به عنوان شریک در شهرهای جدید دعوت کند نه به عنوان پیمانکار

عضو هیات مدیره شهرهای جدید خطاب به مسولین سرمایه گذاری 3 ویژگی را از خصوصیات مدیران سرمایه گذاری شهرها دانست و تاکید کرد :مسولین سرمایه گذاری در شهرهای جدید با ید توانمند در کشف فرصتهای سرمایه گذاری، قادر در تحقق سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار و توانایی هدایت و حمایت صحیح سرمایه گذار را داشته باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد اراده کنید امسال سال پرتحول و تغییر در شهرهای جدید باشد و معادل تمام سالهای گذشته باید جذب سرمایه اتفاق بیفتد .