نماینده مردم اهواز در بازدید از شهر جدید رامین عنوان کرد :

رامین سرشار از ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری است

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: رامین سرشار از ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری می باشد، به همین خاطر سرمایه گذاران بخش خصوصی را که آمادگی خود را جهت مشارکت در طرح های استانی اعلام نمودند به شرکت عمران شهر جدید رامین معرفی می نمائیم.

همایون یوسفی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه دوم مردادماه پس از شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان باوی، با حضور در شهر جدید رامین از روند اجرایی پروژه های این شهر جدید بازدید به عمل آوردند. سپس جلسه ای در محل ساختمان شرکت عمران شهر جدید رامین تشکیل و اسدی مدیر عامل شرکت در گزارشی مبسوط به شرح پروژه ها و خلاصه ای از عملکرد شرکت عمران شهر جدید رامین پرداخت.

وی پس از توضیحات اسدی ضمن ابراز امیدواری از آینده ی روشن شهر و تقدیر بابت کارهای خوبی که طی دو سال اخیر صورت پذیرفته است، بیان کرد: که شهرهای جدید در تمام دنیا در کنار کلانشهرها ساخته شده اند تا از سرریز جمعیت شهری آنها جلوگیری نمایند که شهر رامین با ایجاد و توسعه ی تدریجی این نقش را برای اهواز ایفا می نماید.

وی در خصوص موضوع حمل و نقل و تردد بین کلانشهر اهواز و شهر جدید رامین گفت: برای حل این مشکل تمام توان را به کار خواهیم بست تا بتوان از ظرفیت حمل و نقل ریلی حومه شهری اهواز و با کمک وزارت راه و شهرسازی این مشکل را نیز مرتفع نمائیم.

وی در ادامه از وجود اراضی مسکونی با تراکم کم ( خانه باغ ) در یک ناحیه ی این شهر به عنوان یک امتیاز ویژه نام برد و یاد آور شد: در کنار کلانشهرهایی همچون اهواز که به خاطر وجود صنایع و کارخانجات تبدیل به یک شهر نیمه صنعتی شده اند و این باعث می شود فضای زندگی شهری به مرور زمان ملال آور شود، وجود چنین شهر جدیدی با ظرفیت بالای قطعات مسکونی خانه باغ در متراژ های هزار متری این فرصت را ایجاد نموده تا شهروندان عزیز اهوازی پایان هفته ای آرام فارغ از دغدغه شلوغی و ازدهام شهری و به دور از دود و آلودگیهای صوتی صنایع موجود در کلانشهر اهواز با اسکان در چنین خانه باغهایی داشته باشند.

یوسفی بیان کرد: رامین سرشار از ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری می باشد، به همین خاطر سرمایه گذاران بخش خصوصی را که آمادگی خود را جهت مشارکت در طرح های استانی اعلام نمودند به شرکت عمران شهر جدید رامین معرفی می نمائیم تا با ساخت و گسترش طرح های تفریحی و سیاحتی پیشرفت و آبادانی شهر رامین را تضمین نمایند.

کاظمی فرماندار شهرستان باوی نیز که در این بازدید یوسفی را همراهی نمودند ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد شهر جدید رامین اظهار کرد: طی مدیریت های گذشته کارهای شایسته ای در جهت ساخت و ساز این شهر انجام شده اما الحق و الانصاف با حضور اسدی تحولی شگرف در پیشبرد اهداف شرکت عمران و تعالی شهر جدید رامین صورت گرفت.

وی یادآور شد: دکتر اسدی با مدیریت صحیح و قابل قبول از تمام ظرفیت های موجود توانست به نحو احسنت استفاده نموده و این شهر را متحول سازد ایشان نیز با اشاره به ظرفیت های ویژه اقتصادی و سرمایه گذار در شهر عنوان کردند تمام توانمان را در هدایت و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی بکار خواهیم بست تا انشاالله این منطقه به قطب اقتصادی ویژه ای تبدیل شود.

کاظمی همچنن افزود: دستگاههای خدمات رسان می بایست پیرو تأکیدات استاندار محترم نسبت به تکمیل زیر ساختهای شهر جدید رامین اقدام فوری نموده تا انشالله زمینه برای اسکان متقاضیان این شهر در فضایی ایده آل و سالم فراهم شود.

شایان ذکر است شهر جدید رامین اکثر خدمات روبنایی مورد نیاز از جمله دو باب مدرسه ده کلاسه، یک باب مسجد، یک قطعه زمین چمن مصنوعی، یک باب مجتمع تجاری 15 واحدی و ساختمان کلانتری و مرکزی شهر ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.

همچنین در خصوص فضای سبز شهری نیز 3 قطعه پارک و بوستان محله ای ایجاد شده و یک پارک عمومی 3 هکتاری نیز در حدفاصل جاده اصلی و شهر جدید رامین اجرا و به بهره برداری رسیده است.

به گزارش آرانیوز حوزه خوزستان،

در این شهر تمامی زیر ساخت های مورد نیاز شامل آب شرب، برق و گاز اجرا شده و هم اکنون دستگاههای مربوطه در حال نصب انشعابات مربوطه و تکمیل خدمات مورد نیاز واحدهای مسکونی آماده شده می باشند که پیش بینی می شود پس از 248 واحد مسکن مهری که در بهمن سال گذشته افتتاح شده تا پایان شهریورماه سال جاری نیز تعداد 200 واحد دیگر به مرحله افتتاح و بهره برداری برسد.

شرکت عمران مجموعاً تعداد 1800 واحد مسکونی مهر را از نظر ساختمانی تکمیل نموده و با در نظر گرفتن تعداد کل متقاضیان این شهر که نزدیک به 1050 نفر می باشند تا پایان سال جاری در صورت تکمیل سهم آورده متقاضیان و همچنین تکمیل زیرساخت ها توسط دستگاه های مربوطه این تعداد واحد مورد نیاز آماده تحویل و بهره برداری دارد..