شهرهای جدید از ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار هستند. با توجه به تنوع پروژه ها در شهرهای جدید سرمایه گذاران می توانند با در نظر گرفتن تجربه و سلیقه خود سرمایه گذاری مفید و مثمر ثمری را در شهرهای جدید داشته باشند که شامل واحدهای مسکونی ویلایی و آپارتمانی ، خدمات تجاری ، اداری ، ورزشی ، تفریحی ، صنعتی و…. در مقیاس های عملکردی مختلف اعم از محله ای ، ناحیه ای ، شهری و فرا شهری داشته باشند. دلایل زیادی وجود دارد که انتخاب سرمایه گذاری در شهر های جدید را به عنوان یک فرصت طلایی در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.

سرمایه گذاری با بازده مالی بالا دلیل خوبی است که امروز در روزنامه دنیای اقتصاد به آن پرداخته است این گزارش حاکیست:بازده سرمایه‌گذاری با پولی که در شرکت سرمایه‌گذاری می‌کنید و بازدهی که بر مبنای سود خالص کسب‌و‌کار از آن پول به‌دست می‌آورید، سر‌و‌کار دارد.

افرادی که با دنیای سرمایه‌گذاری سر‌و‌کار دارند، برای انتخاب محل مناسب برای سرمایه‌گذاری موارد زیادی را مورد بررسی قرار می‌دهند. یکی از مهم‌ترین موارد «بازده سرمایه‌گذاری» است. سرمایه‌گذاران نه تنها برای ارزیابیِ چگونگی عملکردِ سرمایه‌گذاری‌شان، بلکه برای مقایسه‌ عملکرد سرمایه‌گذاری‌های مختلف در انواع و اندازه‌های متفاوت هم به این مفهوم توجه می‌کنند.

بهتر است بدانید بازده‌ سرمایه‌گذاری لزوماً همان سود نیست. بازده سرمایه‌گذاری با پولی که در شرکت سرمایه‌گذاری می‌کنید و بازدهی که بر مبنای سود خالص کسب‌و‌کار از آن پول به‌دست می‌آورید، سر‌و‌کار دارد. سود، از سوی دیگر، عملکرد کسب‌و‌کار را اندازه‌گیری می‌کند.

اما کدام بازارهای مالی از بازدهی بالایی برخوردار هستند؟

یکی از سرمایه گذاری های پر بازده در سالیان اخیر سرمایه گذاری دربازار مسکن و زمین در حومه شهر تهران بوده است که با سود عالی و ‌بازده بالا سرمایه‌گذاران را راضی نگه داشته است. در بعضی مناطق برگشت سرمایه با بازده ۳۰۰% تا ۴۰۰% همراه بوده است که این امر باعث شده است تا افراد بیشتری به دنبال سرمایه‌گذاری در بخش زمین و مسکن در حومه شهر تهران باشند. با رشد روزافزون وسعت شهر تهران، پیش‌بینی می‌شود به‌زودی شهرهای حومه وارد حریم شهر تهران شده و به محله‌های آن تبدیل شوند. قرار گرفتن در محدوده تهران افزایش قیمت ملک و زمین در مناطقی که سابقاً حومه محسوب می‌شده‌اند را در پی خواهد داشت. به‌این‌ترتیب خریدوفروش ملک و زمین در حومه تهران نوعی سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت محسوب می‌شود.

نسبت ریسک به بازده» یکی دیگر از اصول مربوط به مدیریت سرمایه است که رعایت آن می‌تواند به مثبت شدن برآیند حساب سرمایه‌گذار کمک کند. اصولاً سرمایه‌گذار باید حدودی از بازده مورد‌انتظار و ریسک معامله مورد‌نظر را محاسبه و بر اساس آن تصمیم بگیرد.