نهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور با عنوان کیش اینوکس 2017 از 8 تا 11 آبان در کیش برگزار می شود.

شرکت عمران شهرهای جدید با توجه به اینکه ورود به جزیره کیش نیاز به دریافت روادید ندارد و در نتیجه حضور میهمانان خارجی تسهیل می‌شود، برنامه های بسیاری در جهت جذب سرمایه گذار خارجی در نمایشگاه در نظر دارد که از این میان به رونمایی از سایت سرمایه گذاری شهرهای جدید کشور، ارائه بسته های سرمایه گذاری به دو زبان و حضور مسوولین شهرهای جدید سراسر کشور می توان اشاره کرد.

نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری شهرهای جدید با حضور 17 شهر جدید و بیش از 130 پروژه سرمایه گذاری بزرگ در زمینه های تجاری ،اداری ، توریستی ،تفریحی ، ورزشی ، درمانی ، مترو ، صنعتی و تاسیسات شهری با میلیاردها ریال برآورد اولیه با در نظر گرفتن مشوق و تسهیلات متنوع جهت ارائه به سرمایه گذاران برگزار خواهد شد.

قابل اشاره است که مقامات ارشد سیاسی و اقتصادی آلمان، سوئیس، ترکیه، هند، کره جنوبی، لبنان، انگلستان، یونان، فرانسه، قزاقستان، پاکستان، بلژیک، لوگزامبورگ، آفریقای جنوبی و اندونزی و چندین مقام ارشد از نهادهای ناظر و فدراسیون جهانی بورس‌ها و همچنین سفیر کره جنوبی، سفیر ترکیه و معاون اقتصادی سفارت فرانسه در این نمایشگاه و همایش حضور دارند و کیش پل ارتباطی سرمایه‌گذاران خارجی و فعالین بازار سرمایه کشور محسوب می‌شود.

حضور 180 شرکت کننده داخلی و 40 شرکت خارجی در قالب هیأت های بین المللی بازدید کننده و مشارکت کننده از کشورهای آلمان، سوئیس، ژاپن، فرانسه، مالزی، روسیه، هنگ کنگ، انگلستان، یونان، ترکیه، هند، عمان و قزاقستان فرصت بسیار ارزشمندی برای آشنا کردن سرمایه گذاران و شرکت ها با مزیت های سرمایه گذاری درجزیره کیش است. همچنین علاوه بر شرکت کنندگان، بازدید کنندگان نیز با پتانسیل های فعالیت ها و پتانسیل های شرکت ها آشنا می شوند.

همچنین پاویون های وزارت راه و شهر سازی و شرکت های تابعه، از جمله شرکت عمران شهر های جدید ، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بازار سرمایه ایران شامل سازمان بورس و اوراق بهادار و ارکان بازار سرمایه، پاویون کشور مالزی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ستاد توسعه سواحل مکران و نیز بانک ها و نهادهای مالی، شرکت های تامین سرمایه، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بیمه ها و شرکت های معظم فعال در حوزه بازار سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس امسال شرکت می کنند.