معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در چهار سال اخیر 136 مدرسه در شهرهای جدید کشور احداث شده که از این شمار تاکنون 66 مدرسه به بهره برداری رسیده است.

حبیب الله طاهرخانی روز شنبه در آیین افتتاح مدرسه 12 کلاسه شهر جدید عالی شهر بوشهر افزود: همچنین 70 مدرسه دیگر در مجموعه شهرهای جدید کشور در مراحل مختلف ساخت قرار دارد.

وی اضافه کرد: یکی از اولویت های اساسی در مجموعه شهرهای جدید توسعه فضاهای آموزشی است که تلاش می شود با همکاری آموزش و پرورش سراسر کشور انجام شود.

طاهرخانی ادامه داد: نرخ رشد 10 درصدی جمعیت در شهرهای جدید نشان می دهد که این شهرها با جمعیت پذیری بسیار بالایی در کشور روبرو هستند.

وی گفت: رشد سریع جمعیت نیاز به گسترش فضاهای فرهنگی و آموزشی را ضروری ساخته و با اینکه شرکت عمران شهرهای جدید تکلیف مستقیمی در این حوزه ندارد ولی به دلیل مشکلات آموزشی و فرهنگی در این زمینه برنامه ریزی هایی کرده است.

طاهرخانی افزود: امیدواریم با تمرکز، تامین اعتبار و کمک های اعتباری سایر دستگاه ها از محل اعتبارات عمرانی بتوانیم در سال تحصیلی جدید عملکردی موفق در حوزه آموزشی داشته باشیم.

طاهرخانی با اشاره به احداث مدارس اجتماع محور افزود: در این مدرسه ها افزون بر تلفیق آنها با معماری شهر، باید محل رفت و آمد و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی شوند.

وی افزود: با افتتاح استخر ورزشی و مجتمع فرهنگی و هنری در شهرجدید عالی شهر بوشهر، افزون بر پیشرفت در حوزه آموزشی در 2 حوزه ورزشی و فرهنگی نیز پیشرفت قابل توجهی صورت می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن استقبال از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در زمینه آموزشی و فرهنگی در کلیه شهرها ، برنامه ریزی در خصوص هویت بخشی و ارتقای کیفی سطح زندگی شهروندان شهرهای جدید را از اولویت های کاری خود عنوان کرد.